Merak Ettiğin Tüm Soruların Cevabı Burada

 • indiBindi nedir, nasıl kullanılır, faydası nedir?
  indiBindi, ulaşımın dijital halidir. Araç içinde nakite dokunmadan, uygulama üzerinden ödeme yapabileceğin, rezervasyon ile koltuğunuzu önden ayırabileceğin ve kullandıkça ücretsiz biniş kazanabileceğin bir uygulamadır. indiBindi ile bozuk para aramana, ana durağa yürümene, durakta araç beklemene gerek kalmaz.
 • indiBindi uygulaması ücretli midir?
  indiBindi tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Kullanımında herhangi bir ücret talep edilmediği gibi kullandıkça puan kazanabilir, bu puanlarla ücretsiz seyahat edebilirsin. Yani indiBindi kullanmak çok avantajlı.
 • indiBindi hesabı nedir?
  indiBindi hesabı, uygulamadaki bakiyenin tutulduğu hesap olup, ulaşım ücret ödemelerini bu hesaptan yaparsın. Kredi veya banka kartlarından bu hesaba hızlıca para yükleyebilirsin.
 • indiBindi hesabıma nasıl para yüklerim?
  Uygulama üzerinden ekleyeceğin kart bilgileri ile anında para yükleyebilirsin. Masterpass üyesiysen tek onayınla tüm kart bilgilerin ekrana gelir, tek tek kart bilgilerini girmekle uğraşmazsın. Tüm kart bilgilerin, Mastercard güvencesi altında en yüksek güvenlik standartlarıyla saklanmaktadır.
 • indiBindi sistemi tüm sarı dolmuşlarda var mı?
  Şimdilik hayır, tüm sarı dolmuşlarda henüz yokuz ancak her gün sayımızı arttırmaya devam ediyoruz. Bindiğin dolmuşta indiBindi yoksa sürücüden bizim ile iletişime geçmesini talep edebilirsin.
 • indiBindi sistemi tüm taksilerde var mı?
  Şimdilik hayır, tüm taksilerde henüz yokuz ancak her gün sayımızı arttırmaya devam ediyoruz. Bindiğin takside indiBindi yoksa sürücüden bizim ile iletişime geçmesini talep edebilirsin.
 • indiBindi’yi kullandım memnun kaldım, arkadaşlarımla nasıl paylaşırım?
  Kullandın ve uygulamamızdan memnun kaldıysan ne mutlu bize. Menüdeki Arkadaşını Davet Et’e tıklayıp, uygulamayı arkadaşlarınla paylaşabilirsin.
 • Bas Öde nedir?
  Bas Öde araç içerisinde mobil uygulamayı kullanarak ödeme yapma işlemidir. Bas Öde butonuna dokunduğunuzda kamera açılır ve araç içerisine yerleştirilmiş olan QR Kod’u okutularak tutar bilgisi girilir ve ödeme işlemi gerçekleşir. Bas Öde, araç içerisinde ödeme yapmanın en hijyenik, kolay ve teknolojik yoludur.

  Bozuk para aramana, öndeki yolcudan parayı göndermesini istemene, para üstü beklemene artık gerek kalmadı. indiBindi ile bozuk paraya el değmeden anında ödeme yapabilirsin.
 • Bas Öde ile ödeme nasıl yapılır?
  indiBindi kullanan taksi ve dolmuşlarda araç içinde seni QR Kod'un olduğu pano karşılıyor olacak. Bas Öde’ye tıkladığında açılacak olan kamera ile bu QR Kod’u okutarak yolculuk ücreti kadar tutarı girerek saniyeler içinde ödeme işlemini tamamlarsın.
 • Araç içinde ödeme yaptığımda, sürücüye söylemeli miyim?
  Araç içinde ödeme yaptığında sürücünün telefonuna bildirim gider ve ödeme yaptığını sadece isim ve soy isminin baş harfleriyle birlikte görür. Ancak uygulama yeni olduğundan, ödeme yaptıktan sonra sürücüye bilgi vermen faydalı olacaktır.
 • Yanlış bir tutarda ödeme yaparsam ne yapmam gerekir?
  Eğer ödemeni yaptıysan ancak bir yanlışlık varsa, sürücüden işlemi iptal etmesini istemen gerekir. Sürücü iptal ettiğinde ödeme tutarı anında hesabına iade edilir. Ödemeni tekrar doğru tutarı girerek yapabilirsin.
 • Beni Al ile rezervasyon nedir?
  Beni Al ile rezervasyon, sarı dolmuş ile gideceğin yere uygulama üzerinden önceden rezervasyon yaparak koltuk ayırma işlemidir. Uygulamadaki Beni Al butonuna tıklayarak güzergâhındaki dolmuşun ne zaman geleceğine bakabilir, biniş durağını seçip ödemeni tamamlayarak, önceden koltuğunu ayırtabilirsin.

  Takside Beni Al özelliği çok yakında indiBindi’de 😊
 • Rezervasyonumu yaptım, şimdi ne yapmalıyım?
  Uygulama içerisinde Yolculuğun Var butonuna tıklayarak, rezervasyonun detayına girebilirsin. Buradan aracı harita üzerinden takip edebilir tahmini varış süresini gözlemleyebilirsin. Tek yapman gereken dolmuştan önce bineceğin durakta olmak. Unutma ki araçtaki yolculara saygılı olmak adına, sarı dolmuşlar, biniş durağında yolcuları bekleyemiyorlar. Sürücü ile iletişim kurmanız gerekirse uygulama üzerinden sürücüyü arayabilir, görüşme yapabilirsin.

  Rezervasyon çok yakında Takside de kullanımda olacak.
 • Rezervasyonumu iptal edebilir miyim? İptal ettim diyelim para kesintisi olacak mı?
  Rezervasyonunu dilersen dolmuş, bineceğin durağın konumunu geçmesinekadar iptal edebilirsin. Rezervasyon yaptıktan sonra ilk 2 dakika içinde iptal edersen tüm ücret anında indiBindi hesabına iade edilir. Eğer daha sonra iptal etmen gerekirse %10 iptal ücreti kesilerek yolculuk ücretin iade edilir. İptal ücreti, senin bineceğini düşünerek yerini ayıran sürücünün zor durumda kalmaması için kesilen bir ücret olup direkt olarak sürücüye gönderilmektedir.
 • Rezervasyon yaptım, araç dolu geldi veya beni almadı ne yapmalıyım?
  Bu durumda hızlıca rezervasyonu iptal edip, 0850 724 34 34 çağrı merkezini aramalısın.
 • Sürücü rezervasyonumu iptal etti. Ne yapmalıyım?
  Ne yazık ki bazı zorunlu durumlarda sürücü rezervasyonunu iptal edebilir. Bu durumda sana bildirim gelecektir. Bildirimi alır almaz boş koltuk olan başka bir araçta rezervasyon yapabilirsin.
 • Sürücü ile telefonda görüşebilir miyim?
  Sürücü ile telefonda görüşebilirsin, görüşme sırasında sürücü asla telefon numaranı göremez.
 • Beni Al ile istediğim her yerden dolmuşa binebilecek miyim?
  Dolmuş güzergâhlarını ve duraklarını detaylı olarak görebilirsin. Sana en uygun durağı ve aracı bulup koltuğunu önceden ayırtabilirsin.

  Beni Al özelliği çok yakında taksilerde de olacak.
 • Sürücüyü puanlayabilir miyim?
  Evet, aracında rezervasyon yaptırdığın sürücü için sana bildirim geldiğinde 1 ile 5 arasında puanlayabilirsin. Puanlarken, deneyimini doğru puanla ki sonraki kullanıcılar senin tecrübelerine göre doğru aracı seçebilsinler.
 • BinPuan nedir nasıl kazanılır? Dolmuşta Ücretsiz biniş nasıl kazanırım?
  BinPuan uygulamayı kullandıkça kazandığın puan miktarıdır. Uygulama üzerinden yaptığın her rezervasyon işleminde 2 BinPuan, her ödeme işleminde de 1 BinPuan kazanırsın. 15 BinPuan toplandığında 1 ücretsiz biniş hakkı elde edersin. Kazandığın ve kullandığın BinPuan’ları uygulama üzerinden takip edebilirsin.
 • Dolmuşta Ücretsiz biniş hakkımı nasıl kullanabilirim?
  Uygulamayı indirip kayıt olduğun anda 1 adet ücretsiz biniş hesabına yüklenir. Ücretsiz binişlerini hem rezervasyonda hem de dolmuş içinde ödeme yaparken kullanarak bedava yolculuk yapabilirsin. Ayrıca ücretsiz binişlerini biriktirebilirsin. 6,5 TL ve altı ödemelerde ücretsiz yolculuk yapman için tek ücretsiz biniş hakkı yeterli olurken, üstündeki işlemlerde iki biniş hakkına ihtiyacın bulunmaktadır.
 • Taksi için Ücretsiz biniş nasıl kazanırım?
  Her ödeme işleminde de 1 BinPuan kazanırsın. 15 BinPuan toplandığında 1 ücretsiz biniş hakkı elde edersin. Bir ücretsiz biniş hakkı ile 6,5 TL’lik ödeme yapabilirsin. Ücretsiz binişlerini biriktirerek daha yüksek tutardaki taksi yolculuklarını bedavaya getirebilirsin. Kazandığın ve kullandığın BinPuan’ları uygulama üzerinden takip edilebilirsin.
 • Takside Ücretsiz biniş hakkımı nasıl kullanabilirim?
  Uygulamayı indirip kayıt olduğunda 1 adet ücretsiz biniş hesabına yüklenir. Ücretsiz binişlerini hem rezervasyonda hem de taksi içinde ödeme yaparken kullanarak bedava yolculuk yapabilirsin. Ayrıca ücretsiz binişlerini biriktirebilirsin ve dilersen toplu olarak kullanabilirsin.
 • Taksi de ilk yolculuğuna özel 10 TL indirimi nasıl alabilirim?
  Uygulamayı indirip kayıt olduktan sonra yapacağın ilk taksi ödemende, yolculuk gerçekleştirdikten sonra 10 TL tutarı hesabına iade edeceğiz.
 • Üç kişilik ödedim kaç BinPuan kazanırım?
  indiBindi uygulamasını her kullanımda BinPuan’lar kazanırsın. Kaç kişilik olursa olsun her bir ödeme işleminde 1 BinPuan, her bir rezervasyon işleminde 2 BinPuan kazanırsın.
 • Ücretsiz biniş hakkımı transfer edebilir miyim?
  indiBindi’yi kullanarak ücretsiz biniş kazandığında bunu ihtiyacın olan bir arkadaşına Ücretsiz Biniş Aktar menüsünden gönderebilirsin. Uygulamayı ilk yüklendiğinde ücretsiz olarak yüklenen ücretsiz biniş hakkı başka bir kullanıcıyla paylaşılamaz.